ᐊ Що таке овуляція та які її ознаки, що таке овуляція простими словами

Що таке овуляція та як твоє тіло сигналізує про дозрівання та вихід яйцеклітини

Зростав, зростав і виріс. Домінантний фолікул з яйцеклітиною.

Зазвичай овуляція (розрив стінки фолікула та вихід яйцеклітини) трапляється при розмірах фолікула 18-22 мм (ще більше інформації про це в моєму відео про менструальний цикл).

Іноді яєчник не отримує команди від головного мозку або просто не чує її (не навчився або навпаки розучився), і фолікул продовжує рости, перетворюючись в персистирующий, а досягаючи розмірів більше 35 мм, переходить в кісту, яка зі стартом менструації розсмоктується. Як правило розсмоктується.

Бувають ситуації, коли домінантний фолікул роздумує рости та розвиватися й на півдорозі до овуляції, зупиняється та йде в атрезію, тобто знову зменшується у розмірі.

Все як в житті. Завжди є вибір шляху розвитку!

Як твоє тіло сигналізує про дозрівання та вихід яйцеклітини (овуляцію):

Сигнал 1.
Під дією естрогенів, які активно виробляє зростаючий фолікул, в цервікальному каналі утворюється тягуча прозора слиз (як це виглядає можно побачити на відео нижче). Рясні слизові виділення це сигнал організму, що скоро, протягом 48 годин відбудеться овуляція. Завдання цього рясного цервикального слизу допомогти сперматозоїдам скоріше подолати канал в шийці матки та потрапити в порожнину.

Сигнал 2.

«Мам, чому якщо в ці дні я повинна бути максимально привабливою? Мене так «посипало»?

Розрив головного фолікула відбувається завдяки різкому стрибку лютеїнізуючого гормону. Ось він і є причиною висипань з боків від підборіддя в ці дні.

Сигнал 3.
«Фертильні дні» – так лікарі називають 48 годин з моменту овуляції і 24 години до, час сприятливий для зачаття. І з огляду на природні інстинкти, лібідо в ці дні також посилюється в рази у більшості жінок, але є нюанси (більше інформації про лібідо в моїй статті про різне лібідо партнерів і в моєму інстаграм блозі – пост про сексуальне бажання).

Сигнал 4.
Овуляторні болі. Деякі Жінки відчувають біль різної інтенсивності під час розриву домінантного фолікула. Незначна чутливість це варіант норми. Біль – привід звернутися до гінеколога.

Хочете знати основні причини болісної овуляції та що з цим робити, підписуйтесь на мої сторінки в соц. мережах:

та слідкуйте за оновленнями.

А якщо вас турбує хронічний дискомфорт в області інтимної зони, то стаття “Топ 10 причин “сухої вагіни” вам буде у нагоді.

Всім і пам’ятаємо: отримала знання – передай подрузі. Діліться корисною та достовірною інформацією з іншими жінками, що б допомогти більшій кількості жінок бути здоровими та щасливими.

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти
[anycomment]
    Залиште свої контактні дані, наш менеджер зв'яжеться з вами та відповість на всі ваші питання