ᐊ Чи займаються сексом хворі на ВІЛ, правила безпечного сексу при ВІЛ інфекції

МІФ 2: Люди, які живуть з ВІЛ, не займаються сексом

Люди з ВІЛ не займаються сексом….

Звісно займаються!

Бажання мати тілесний контакт та регулярні оргазми не залежать від наявності в організмі людини вірусу імунодефіциту.

Головне мати безпечний секс. Ось про це і поговоримо сьогодні.

Ризики зараження ВІЛ залежать від типу сексуального контакту!

Оральний секс – стимуляція язиком таких ерогенних зон як пеніс, вагіна та вульва (кунілінгус), зони анусу (анілінгус).

    1. Ризик передачі ВІЛ практично 0%, але з’являється при наявності на пенісі або слизовій ротової порожнини герпетичних висипань, тріщин, запальних утворень.
    2. Потрібно виключити еякуляцію в ротову порожнину з ВІЛ-позитивним партнером.
    3. За даними «Центру контролю за профілактикою та захворюваннями США» профілактичний прийом антиретровірусної терапії до та після контакту з ВІЛ-позитивним партнером знижує ризик передачі вірусу. Регулярний прийом антиретровірусної терапії ВІЛ-позитивною людиною зменшує ризик передачі вірусу під час будь-якого виду сексуального контакту (це стосується усіх видів сексу).
    4. Необхідно пам’ятати про існування таких хвороб, як: сіфіліс, герпес, хламідіоз, які передаються через оральний секс. Анілінгус є способом зараження гепатиту А та Б, кишкових паразитів та кишкової палички.

Найкращий спосіб це попередити – використання презервативу, або стоматологічної серветки з латексу, або поліурітану (ви можете вирізати необхідний розмір для себе).

Вагінальний секс

Надійний спосіб профілактики – правильно вдягнутий презерватив від початку до самого кінця контакту.

Анальний секс

Даний вид сексуального контакту має найвищій ризик зараження ВІЛ, особливо для “приймаючого” партнера. Використання презервативу є обов’язковим для данного виду сексу незалежно від наявності ВІЛ.

Які презервативи і чи треба любрикант?

Латексні та з поліуретану за даними «Центру контролю за профілактикою та захворюваннями США» знижують ризик передачі ВІЛ на 80 %.

Не забувайте про любрикант. “Сухий секс” – це завжди травматизація слизової і, як наслідок, отримання не тільки ВІЛ, а і гепатиту.

Якщо ви знаходитись у довготривалих стосунках з людиною, яка має ВІЛ, підтримуйте її у регулярному прийомі антиретровірусної терапії для пригнічення концетрації вірусу у крові і, як наслідок, захищайте себе від зараження.

Також необхідно обговорити з вашим сімейним лікарем профілактичний прийом антіретровірусних ліків. Якщо так сталося, що ви дізналися про ВІЛ позитивний статус вашого партнеру після сексу, який був незахіщенний презервативом, необхідно якомога раніше (в перші 72 години) розпочати прийом антиретровірусної терапії.

Більш детальну інформацію про антиретровірусну терапію ви можете отримати в центрах СНІД за місцем проживання або у вашого семейного лікаря.

Хай в вашому житті завжди буде безпечний та безболісний секс з логічним завершенням у вигляді оргазму!

#наздоров’я
#drsilina_міфи
#UNFPA
#drsilina
#щаслива_жінка_здорова_та_обізнана
#віл

[anycomment]
    Залиште свої контактні дані, наш менеджер зв'яжеться з вами та відповість на всі ваші питання