ᐊ Чи можна займатися сексом при місячних, заняття любов'ю під час місячних

МІФ 4: Ніякого статевого життя під час місячних

“Фу яка гидота!” або “а це можливо? А це безпечно? С…кс під час місячних?”

Лікарка гінеколог-ендокринолог Наталя Сіліна отримує ці питання щоденно і не тільки від жінок

Це дійсно міф і світова спільнота лікарів все більше згоджується на те, що статеве життя під час менструації можливе.  Але треба пам’ятати три важливих факта.

По-перше, сексуальний контакт буває різний: анальний, оральний, вагінальний і т.д.

По-друге, під час менструації відбувається відшарування слизової оболонки матки (ендометрію), що підвищує ризик  запального процесу внутрішніх статевих органів.

По-трете, менструальна кров це прекрасна поживна речовина, в якій певні бактерії залюбки розмножуються, що знов таки підвищує ризик запальних процесів органів малого тазу. Гепатит Б,С та ВІЛ- віруси які живуть в крові і тому саме в цей період інфікування даною категорією інфекцій є найвищим як для жінки, так і для чоловіка.

Кожен має вирішувати для себе індивідуально, попередньо зваживши всі «за» чи «проти».

Руйнуймо гендерні та соціальні стереотипи:

 1. Лібідо під час менструації падає у прірву…
  Більшість жінок дійсно в силу гормональних змін можуть відмічати зниження сексуального бажання та збудження під час менструації. Але певний відсоток моїх пацієнток зізнається, що їх лібідо зазнає піднесеного настрою саме в ці дні. Особливо це стосується тих жінок, у яких сексуальні контакти регулярні (не рідше 2-3 р на тиждень) і закінчуються емоційною розрядкою – оргазмом також регулярно. В цей період генітальні ерогенні зони можуть бути більш чутливими. Але як в зону + так і в сильний мінус, викликаючи дійсно неприємні відчуття.
 2. Секс знімає менструальний біль…
  Тільки внаслідок оргазму… Але чи доречно цю перевагу відносити саме до вагінального сексу? Хочу вам, шановні читачі та читачки, донести важливу тезу – оргазм та вагінальний секс в більшості випадків речі зовсім паралельні в житті Жінки, і не витікають один з одного. Знов таки більшість жінок отримують оргазм внаслідок стимуляції зовнішніх статевих органів, тому оральний секс для полегшення менструального болю є більш доречним в цей період.
 3. Натуральний лубрикант…
  Кров має властивість згортатися і тому це дійсно міф, що менструальна кров є “натуральною” змазкою. Жінки які страждають на недостатню лубрікацію потребують пошуку причин цього стану, а не нової чудо змазки, на кшталт крові.
 4. Секс у “брудні” дні або ознака вільної та сучасної Жінки…
  Секс в дні менструації є можливим лише тоді, коли це є комфортним для обох партнерів. Якщо ж жінка має внутрішній супротив та разом з тим болючу менструацію, такий статевий акт лише погіршить її стан. Або якщо це не є прийнятним для партнера, цілком вірогідне зниження еректильної функції та подальших ускладнень у парі. Тому не треба вестися на критерії “справжньої” жінки, які нав’язують нам соц. мережі.
 5. Неможливо завагітніти під час менструації…
  Сперматозоїди живуть в організмі жінки до 7 діб. Як лікар, який займається лікуванням безпліддя, я розумію що якість та рухливість сперматозоїдів у сучасних чоловіків знижена у порівняні з 80ими роками в десятки разів. Але! Овуляція може бути ранньою та трапитись і на 7ий і на 8ий день. Тому надійна контрацепція вам у поміч!

Якщо вас нічого з недоліків не зупиняє, то має сенс спробувати такий різновид сексу, однак при дотриманні кількох правил:

 1. Презерватив та стоматологічна серветка (для орального сексу).
  Захист в цей період від інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПШС) та ВІЛ, є як ніколи актуальним, адже доведено, що ці віруси та інфекції, як будь-які інші комфортно “почуваються” в менструальній крові.
 2. Обираємо місце.
  Пляж та ліс, де немає можливості прийняти душ або просто помити руки, не є зручними у цей період. Якщо менструальні виділення досить рясні, є великий ризик протікань, тобто забруднити постіль. Вихід – можна підкласти темне простирадло, або ж відійти від спальні та обрати душ або ванну (лише з теплою водою, гаряча провокуватиме маткову кровотечу).
 3. Також можна знайти інформацію щодо використання одноразових менструальних губок.
  Це дійсно запобігає витіканню крові, але не знайдено жодного дослідження щодо відсутності ускладнень використання таких чаш. З медичної точки зору, у цей час кров не матиме природнього відтоку, а скорочення матки при оргазмі можуть провокувати підсилений закид менструальної крові через маткові труби до черевної порожнини разом з ділянками ендометрію, що відшаровується, а це вже прямий ризик до розвитку ендометріозу очеревини.

Якісного та безпечного сексу вам і не тільки під час менструації!

P.S. Моя особиста мрія лікаря гінеколога – Жінка незалежно від віку вільно почувається, ставлячи запитання своєму сексуальному партнеру: “Покажи будь ласка, довідку про проходження скринінгу на ВІЛ, гепатити та інші ЗПШС ”, і… Він показує… без образ та гримас…

P.P.S.  Особисто я не раджу Жінкам, що не народжували та дівчаткам-підліткам мати секс під час менструації… Ми дійсно ще багато чого не знаємо про ендометріоз.

#наздоров’я #drsilina_міфи #UNFPA #drsilina

[anycomment]
  Залиште свої контактні дані, наш менеджер зв'яжеться з вами та відповість на всі ваші питання