ᐊ Чи може відрізнятися лібідо у статевих партнерів, чи є відмінності лібідо у сексуальних партнерів

МІФ 5: Різне лібідо партнерів

Сьогоднішній міф був сформований як раз завдяки гендерним стереотипам та незнанню що таке лібідо.

Лібідо в кожного своє, ріднесеньке і залежить від купи факторів, накшатлт:

   • кількості та якості сну;
   • гарної роботи щитоподібної залози, яєчників та яєчок, наднирників;
   • від знання своєї анатомії та своїх потреб;
   • кількості білків та корисних жирів у раціоні;
   • наявності нестачі певних вітамінів та мікроелементів;
   • від виконання правил психогігієни, режиму праці та відпочинку.

А дійсно різною буває статева конституція.

Статева конституція це сукупність стійких біологічних властивостей організму, що склалися під впливом спадковості та умов розвитку у внутрішньоутробному періоді та ранньому дитинстві. Вона визначає індивідуальний рівень сексуальних потреб, межі статевої активності й опірність статевої сфери подразникам зовнішнього середовища. Є одним з аспектів загальної конституції людини та визначає інтенсивність сексуальних проявів, тобто статевий темперамент.

Від статевої конституції залежить індивідуальна стійкість сексуальної функції до негативних впливів ряду факторів, на кшталт хронічного стресу.

Розрізняють три типи статевої конституції незалежно від статі: сильний, середній та слабкий.

Так у жінки може бути сильна конституція, а в чоловіка і середня, і слабка. Важливо! Слабка статева конституція не означає слабка ерекція!!! Це про потребу у сексуальному збудженні та його реалізації.

Визначаються вони за допомогою урахування антропометричних, фізіологічних та соціальних ознак. Та аби приборкати всі упередження, які можуть виникати після цих назв, поясню.

Ще раз наголошую, люди, які мають слабку чи середню статеву конституцію в рівній мірі можуть бути задоволеними чи занедбаними у своєму сексуальному житті, так само як і люди з сильною.

Якщо дуже схематично охарактеризувати, то типи статевих конституцій відображають як часто людина потребує статевого збудження та розрядки. За спостереженням дослідників, найчастіше люди, утворюючи пару, мають якщо не однакові, то близькі типи статевої конституції. Звісно що втримати стосунки людям з полярними конституціями набагато важче. Але знов ж таки науково доведено, що взаємодія пари полягає в тому, що вона дорощує та пристосовує один тип до іншого, та в результаті маємо «середній темп», який стане прийнятним для обох. Зазвичай на таку «адаптацію» йде від 3х до 5ти років, деколи до 7ми. Та як би не було наступне визначення антинаучним, але вчені понуривши голови, на питання «як же протриматися стільки часу до того пристосування?» відповідають одне – любов, взаємні інтереси, цілі і рух в одному напрямку.

А тепер дійсно про різне у жінок та чоловіків, про копулятивний цикл.

Копулятивний цикл – це весь комплекс проявів, які спостерігаються у людини в процесі інтимної близькості. Так от, в жінок і чоловіків він дещо різниться за складовими стадіями та в результаті за тривалістю, через особливості фізіології та нейрогуморальної регуляції.

До прикладу:
У чоловіка стан від виникнення статевої домінанти (початку ерекції) до точки неповернення (після якої настає єякуляція) в нормі триває від трьох хвилин. У жінки, менш того, що збудження починається від попередніх ласк, та стан до тієї самої точки має тривалість в нормі від 11-16 хвилин, так ще й після оргазму жінка деякий час лишатиметься у збудженому стані, тобто спроможна повертатися від цього стану до оргазму знову і знову, якщо буде така потреба. В чоловіка ж після еякуляції настає період неможливості збудження, принаймні якийсь час, скільки саме залежитиме від віку та статевої конституції чоловіка.

Всім

З повагою та любов‘ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експертка з сексуальної освіти UNFPA

#drsilina
#drsilina_міфи
#sexualeducation_drsilina
#UNFPA
#наздоров’я

[anycomment]
  Залиште свої контактні дані, наш менеджер зв'яжеться з вами та відповість на всі ваші питання