ᐊ Як партнерські пологи впливають на чоловіка, партнерські пологи — вплив на чоловіка

МІФ 7: Партнерські пологи негативно впливають на чоловіків

Страх та невідомість – ось що лякає насправді та впливає негативно. Але давайте розберемо поступово, адже тема охоплює цілий ряд фактів, про які треба знати сучасній вагітній парі.

Рішення «народжувати разом» обов’язково вплине негативно на чоловіка, якщо це рішення прийняте в односторонньому порядку без попереднього обговорення та пояснення усіх деталей. Знання про свою фізіологію наша сила.

Вчені Китаю провели дослідження, в якому виявили тісний зв’язок між емоційним станом вагітної та подальшими ускладненнями в пологах та післяпологовому періоді.

Так у вагітних, які мали хронічний стрес, частіше спостерігалися випадки передчасного відшарування плаценти, а прееклампсія (підвищення артеріального тиску) та гестаційний діабет частіше діагностували у тих, хто або не мав партнера, або був позбавлений підтримки протягом вагітності.

Тому емоційна участь партнера у перебігу вагітності своєї жінки надважлива, саме емоційна участь, а не просто факт присутності.

Чоловіки у спілкуванні з психологами виказували острах «побачити щось таке», що в майбутньому відіб’є сексуальний потяг до жінки назавжди.

Треба сказати чесно, в цьому є і наша провина також. Адже більшість з нас досі червоніє при словах Вульва та Менструація, деякі чоловіки та жінки не знають як працює організм і репродуктивна система в цілому. В такому випадку сподіватися на спокійне ставлення до крові, потуг та інших фізіологічних процесів неможливо. Це ще один вагомий аргумент до необхідності якісного статевого виховання в національному масштабі.

Отже, запобігти негативному впливу партнерських пологів на чоловіка допоможуть наступні речі:

1. Обізнаність. В пологах жінку може супроводжувати тільки той чоловік, який пройшов курс підготовки до пологів, який спілкувався з лікарем або акушеркою та знає свою роль в пологовій залі. Медичний персонал вже давно навчений вести такі пологи, адже це є світова практика, і завжди намагається координувати все так, щоб чоловік та вагітна почувались у безпеці, але ускладнень в пологах уникнути неможливо, для того чоловік і має пройти курси для вагітних пар, щоб не панікувати, а саме допомагати у разі виникнення ускладнень.

2. Реальний стан відносин у парі. Психологи зазначають, що пологи є могутнім маркером стану відносин жінки та чоловіка. Якщо пара має загострення сімейних проблем або кризові переламні моменти, пологи можуть погіршити ситуацію, спричинити нові рецидиви, і після народження, вилитися не тільки у відразу до жінки, але й дистанціойваність від дитини. На це жінка відповідає «зануренням у дитину», і прірва у стосунках тільки зростає…
3. Інформована згода. Коли жінка із пологовою діяльністю потрапляє до приймального відділення лікарні, їй дають підписати дозвіл на проведення певних медичних втручань. Ось тут чоловік, який пройшов курс з підготовки до пологів, і допоможе швидше ознайомитись з документами, підписати усі папери та надати впевненість жінці, що вона у безпечному просторі.
4. Запрошення. Саме так любі мої. Ви маєте запросити, пояснити чому для вас його участь буде мати найвагомішу підтримку з усіх можливих, але не більше. Запросити, дати час на роздум. І спокійно прийняти відмову в разі, якщо ваш чоловік до цього не готовий.

5. І найголовніше – це ваше особисте бажання. Не всі жінки готові брати на свої пологи чоловіків. І це не привід вважати, що з вашими стосунками щось не так. Я чітко пам’ятаю відповідь ярого поборника фізіологічних пологів Мішеля Одена на питання, чи треба брати чоловіка на пологи. Мішель Оден сказав:

Ви десь бачили у природі, щоб самка запрошувала на свої пологи самця?

6. Розуміння чоловіка, що він супроводжує свою кохану жінку в пологах з ціллю їй допомогти пережити цей досвід, служити їй, а не контролювати лікарів.

В пологах для жінки важливі відчуття безпечного простору та наявність людей, яким вона довіряє.

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

[anycomment]
    Залиште свої контактні дані, наш менеджер зв'яжеться з вами та відповість на всі ваші питання