ᐊ Значення вітаміну Д для жінки: депресія, прееклампсія

Роль вітаміну Д у здоров’ї Жінки

Останнім часом про нестачу вітаміну Д не говорять, хіба що, з праски. А як можна об’єктивно оцінити, чи вистачає його в організмі чи ні?

І дійсно зараз дуже багато вчених приділяє увагу вітаміну Д і його впливу на людину. Мені, як гінекологу, хотілося б насамперед акцентувати увагу на вплив вітаміну Д на жіночий організм.

Дані досліджень показують, що низький рівень вітаміну Д пов’язаний з ризиком порушення фертильності, розвитку ендометріозу та синдрому полікістозних яєчників. Дослідження показують більш високі показники прееклампсії, передчасних пологів, бактеріального вагінозу та гестаційного діабету у вагітних жінок з низьким рівнем вітаміну Д. (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3239848/)

Недостатність вітаміну Д може стати причиною депресії або синдрому хронічної втоми.

У журналі Алергології та клінічної імунології (The Journal of Allergy and Clinical Immunology (JACI), було опубліковано дослідження про вплив сигаретного диму на циркулюючі рівні вітаміну D3. Було встановлено, що особи, які є активними курцями або схильні до пасивного паління піддаються більш високому ризику розвитку дефіциту вітаміну D3, що призводить до збільшення респіраторних захворювань, таких як астма та синусити.
(http://www.aaaai.org/global/latest-research-summaries/Current-JACI-Research/cigarette-smoke-vitamin-D3)

Як часто потрібно перевіряти рівень вітаміну Д у дорослих і дітей? Які аналізи здавати?

Рекомендацій щодо питання «як часто потрібно перевіряти рівень вітаміну Д» для здорових людей немає. Вважається, з профілактичною метою можна перевіряти рівень вітаміну Д в осінньо-зимовий період, особливо це стосується жителів північних країн. Вітамін Д має 2 форми: вітамін Д2 і вітамін Д3, а також кілька метаболітів. У нашому організмі ці форми перетворюються в активний метаболіт вітаміну Д, званий 25-гідроксивітамін-Д, також відомий як 25 (OH) D.

Вагітність і вітамін Д.

Дорогі вагітні жінки, вітамін Д відповідальний за засвоєння кальцію в кишечнику, і його нестача в організмі призводить до того, що скільки б сиру та інших продуктів, які містять кальцій, ви не з’їли, все одно кальцій не засвоїться. Але малюк все одно отримає необхідний йому кальцій, але з ваших кісток і зубів!!!

Також, доведено:

  • дефіцит вітаміну Д підвищує ризики у внутрішньоутробного малюка мати ожиріння та цукровий діабет в дитячому віці;
  • недостатність вітаміну Д підвищує ризики щодо розвитку преекламсії (ускладнення вагітності, яке проявляється підвищенням артеріального тиску та появою білка в сечі);
  • низький рівень вітаміну Д підвищує ризик розвитку інсулінорезистентності, аутоімунних, кардіологічних та онкологічних захворювань;
  • основне джерело вітаміну Д яєчний білок, червона риба, перебування на сонці в ранкові години без сонцезахисного крему з 7:00 до 9:00;
  • прийом 2000 – 4000 МО вітаміну Д під час вагітності профілактує передчасні пологи (але самолікуванням не займаємося!).

Дорогі Жінки, написала все це для того, щоб ви обговорили зі своїм лікарем рівні вітаміну Д у своєму організмі та підібрали профілактичну або лікувальну дозу!

Ми разом формуємо ком’юніті сучасних щасливих й обізнаних жінок!
Тому прошу ваші репости, бо відомо #отримала_знання_передай_подружці.

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експертка UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

[anycomment]
  Залиште свої контактні дані, наш менеджер зв'яжеться з вами та відповість на всі ваші питання