ᐊ Сухість піхви — причини: гормони, щитовидна залоза, брак заліза

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

назад до розділу

[/vc_column_text][vc_empty_space height=”20px”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″]

[/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Топ 10 причин “сухої вагіни”

[/vc_column_text]

[vc_separator color=”purple” align=”align_left” border_width=”8″ el_width=”40″]
[vc_column_text]

Нещодавно я виступала на фестивалі з темою «Сексуальне здоров’я пари», після якого до мене підійшов чоловік 23-25 років і запитав «так ви за чи проти змазок?»

«Використання любриканта та презервативу обов’язково під час анального сексу»

– Моїй дівчині не зовсім комфортно під час статевого акту. Може краще використовувати?
– Однозначно, на «суху» не корисно … але чому сухо? Зволоженість слизових інтимної зони це дуже потужний критерій рівня сексуального збудження вашої партнерки та критерій сексуального та репродуктивного здоров’я…

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]Я давно у своїй роботі ввела в ужиток фразу «синдром сухої вагіни».

Доктор, мені пече…

Мало змазки під час сексу…

Постійно чухається, свербить…

Відчуття асфальту, що тріснув…

Перелік скарг в цьому стилі нескінченний.[/vc_column_text]

[vc_column_text]Дуже часто Жінки займаються самолікуванням, думаючи що у них вічна молочниця. А насправді це виснажена, висушена вульва та вагіна в результаті гормонального дисбалансу, і не тільки.

Хто знайомий зі мною той неодноразово чув від мене фразу «наша вульва наше друге обличчя», яке вимагає такого ж ніжного, щоденного й інтимного догляду.[/vc_column_text]

[vc_column_text]І так топ 10 причин «сухої вагіни»:[/vc_column_text]
[vc_column_text]

  • Зниження жіночих гормонів – естрогенів. Це один з найбільш ранніх ознак, і про це мало хто з жінок знає.
  • Зниження роботи її величності щитоподібної залози.
  • Недостатня кількість води за добу. Наші слизові на 90% складаються з води. Багато моїх пацієнток відзначають зменшення дискомфорту, нормалізувавши водний режим.
  • Зниження запасів заліза та анемії як більш серйозного прояву латентного дефіциту заліза. Дорогі мої, якщо у вас рясні менструації або ви не вживаєте червоне м’ясо, дуже важливо перевірити рівень феретіну та гемоглобіну.
  • Використання для догляду за інтимною зоною антисептичних або антибактеріальних засобів, дитячого мила, гелів для душу. Ніжна Інтимна пінка без хімічних консервантів запорука комфорту вашої вульви та сексуального здоров’я.
  • Порушення в методиці модного зараз «лазерного омолодження», коли просто трапляється опік слизової вагіни. До речі це ми більш детально обговорили на семінарі “Жіноче тіло: міфи та реальність“.
  • Тривалий прийом комбінованих гормональних контрацептивів (частіше гормонального кільця). Для кожної дівчини це дуже індивідуально. У моїй практиці зустрічалися пацієнтки, у яких симптом “сухої вагіни” виникав через 5 років прийому протизаплідних таблеток, і ті, у кого слизові висушувалися через 6 місяців від початку використання гормонального кільця. Подивіться відео про контрацепцію на моєму youtube каналі.
  • Наявність сексуального партнера з хронічним простатитом (детально це розбирали на семінарі “Здоров’я коханого чоловіка“).
  • Відсутність корисних жирів в раціоні. Я неодноразово в своїй практиці зустрічала дівчат 14-18 років, які виснажували себе дієтами без жирів, що призводило і до втрати естрогенів, і до роздратованої слизової інтимної зони.
  • І так, росте в усьому світі алергія на латекс. Тому краще використовувати безлатексні презервативи.

[/vc_column_text]

[vc_column_text]

Я не проти використання лубрикантів та змазок.

Але за умови, що вони на водній основі, ними не намагаються вирішити проблеми інтимної зони, змазка гіпоалергенна, дотримується температурний режим зберігання та терміни використання.

[/vc_column_text]

[vc_column_text]Всім безпечного й емоційного сексу![/vc_column_text]
[vc_column_text]З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти[/vc_column_text]
[vc_column_text]#sexualeducation_drsilina
#drsilina
#щаслива_жінка_здорова_та_обізнана[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]

назад до розділу

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

[anycomment]
  Залиште свої контактні дані, наш менеджер зв'яжеться з вами та відповість на всі ваші питання