ᐊ Сухість піхви — причини: гормони, щитовидна залоза, брак заліза

Топ 10 причин “сухої вагіни”

Нещодавно я виступала на фестивалі з темою «Сексуальне здоров’я пари», після якого до мене підійшов чоловік 23-25 років і запитав «так ви за чи проти змазок?»

«Використання любриканта та презервативу обов’язково під час анального сексу»

– Моїй дівчині не зовсім комфортно під час статевого акту. Може краще використовувати?
– Однозначно, на «суху» не корисно … але чому сухо? Зволоженість слизових інтимної зони це дуже потужний критерій рівня сексуального збудження вашої партнерки та критерій сексуального та репродуктивного здоров’я…

Я давно у своїй роботі ввела в ужиток фразу «синдром сухої вагіни».

Доктор, мені пече…

Мало змазки під час сексу…

Постійно чухається, свербить…

Відчуття асфальту, що тріснув…

Перелік скарг в цьому стилі нескінченний.

Дуже часто Жінки займаються самолікуванням, думаючи що у них вічна молочниця. А насправді це виснажена, висушена вульва та вагіна в результаті гормонального дисбалансу, і не тільки.

Хто знайомий зі мною той неодноразово чув від мене фразу «наша вульва наше друге обличчя», яке вимагає такого ж ніжного, щоденного й інтимного догляду.

І так топ 10 причин «сухої вагіни»:

  • Зниження жіночих гормонів – естрогенів. Це один з найбільш ранніх ознак, і про це мало хто з жінок знає.
  • Зниження роботи її величності щитоподібної залози.
  • Недостатня кількість води за добу. Наші слизові на 90% складаються з води. Багато моїх пацієнток відзначають зменшення дискомфорту, нормалізувавши водний режим.
  • Зниження запасів заліза та анемії як більш серйозного прояву латентного дефіциту заліза. Дорогі мої, якщо у вас рясні менструації або ви не вживаєте червоне м’ясо, дуже важливо перевірити рівень феретіну та гемоглобіну.
  • Використання для догляду за інтимною зоною антисептичних або антибактеріальних засобів, дитячого мила, гелів для душу. Ніжна Інтимна пінка без хімічних консервантів запорука комфорту вашої вульви та сексуального здоров’я.
  • Порушення в методиці модного зараз «лазерного омолодження», коли просто трапляється опік слизової вагіни. До речі це ми більш детально обговорили на семінарі “Жіноче тіло: міфи та реальність“.
  • Тривалий прийом комбінованих гормональних контрацептивів (частіше гормонального кільця). Для кожної дівчини це дуже індивідуально. У моїй практиці зустрічалися пацієнтки, у яких симптом “сухої вагіни” виникав через 5 років прийому протизаплідних таблеток, і ті, у кого слизові висушувалися через 6 місяців від початку використання гормонального кільця. Подивіться відео про контрацепцію на моєму youtube каналі.
  • Наявність сексуального партнера з хронічним простатитом (детально це розбирали на семінарі “Здоров’я коханого чоловіка“).
  • Відсутність корисних жирів в раціоні. Я неодноразово в своїй практиці зустрічала дівчат 14-18 років, які виснажували себе дієтами без жирів, що призводило і до втрати естрогенів, і до роздратованої слизової інтимної зони.
  • І так, росте в усьому світі алергія на латекс. Тому краще використовувати безлатексні презервативи.

Я не проти використання лубрикантів та змазок.

Але за умови, що вони на водній основі, ними не намагаються вирішити проблеми інтимної зони, змазка гіпоалергенна, дотримується температурний режим зберігання та терміни використання.

Всім безпечного й емоційного сексу!

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

#sexualeducation_drsilina
#drsilina
#щаслива_жінка_здорова_та_обізнана

[anycomment]
  Залиште свої контактні дані, наш менеджер зв'яжеться з вами та відповість на всі ваші питання