ᐊ Підготовка до сексу: гігієна перед статевим актом, і після статевого акту

Про гігієну перед інтимними стосунками та після…

Якщо в якості контрацепції ви використовуєте спреміцидні крема/свічки/вагінальні таблетки, омивати вульву та пеніс з милом (навіть інтимним) не можна за 2 години до та 2 години після контакту, так як це руйнує діючу речовину та знижує контрацептивну дію сперміцидного засобу. Промивання зовнішніх геніталій і головки пеніса, відсунувши крайню плоть теплою водою, буде достатньо.

Є категорія жінок і чоловіків, які не використовують презерватив, а відразу після сексу миють пеніс і зрошують вагіну антисептичними розчинами по типу мірамістину, цитеалу, хлоргексидину.

Такі дії шкодять сексуальному здоров’ю, а саме:

 1. Порушують співвідношення гарної та умовно поганої флори зовнішніх геніталій обох статей, сприяючи формуванню хронічного запального процесу інтимної зони як у жінок, так і чоловіків.
 2. Формують бактерії нечутливі (резистентні) до сучасних антибіотиків.
 3. Руйнують поверхню слизових, приводячи до її атрофії (витончення) та як наслідок свербіння, паління та болісного статевого акту, не тільки у жінок, але й чоловіків.
 4. Сприяють розвитку алергії інтимної зони на все, від презервативу до звичайної хебешної нижньої білизни!

Також до гігієнічних процедур перед статевим актом відноситься:

 • Підстригти нігті коротко (для чоловіків);
 • Помити руки рідким засобом (так, добре, кускове теж підійде);
 • Повідомте вашому партнерові / партнерці про наявність генітального герпесу в стадії загострення (герпетичні бульбашки можуть бути зовсім непомітні серед волосяного покриву інтимної зони, але при цьому будуть дуже висококонтагіозні (заразні), і тут презерватив не врятує від інфікування здорового партнера;
 • Інтимна зачіска (як на мене, достатньо просто акуратної стрижки) у партнерів обох статей; але тут фантазії можуть бути безмежні, ось тільки з пірсингом треба бути обережними. Будь-яка травматизація геніталій може перетворитися в хронічний дискомфорт в інтимній зоні!
 • Випити склянку чистої води без газу або з журавлиною після статевого акту й опражніть сечовий міхур (профілактика постконтактних циститів) – актуально для обох.
 • Омити геніталії водою або пінкою для інтимної гігієни після сексуального контакту.

Корисно було?

Тоді діліться корисною та достовірною інформацією, адже вона попереджає дурниці та міфи, які приросли до сексуального життя в нашому суспільстві!!!

І хочу нагадати, що гігієна це частина прелюдії. Ви готуєтеся і вже фантазуєте…

Всім і насолоди від усього, що ви робите у вашому житті!

З любов’ю, Ваша Наталя Сіліна,
гінеколог-ендокринолог,
експерт UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

#drsilina_интимная_зона
#получила_знания_передай_подружке
#щаслива_жінка_здорова_та_обізнана
#моя_дочь_защищена_и_образована
#drsilina_sexuality_education
#drsilina

[anycomment]
  Залиште свої контактні дані, наш менеджер зв'яжеться з вами та відповість на всі ваші питання