Чому утворюються вагінальні прищі? - Школа жіночого здоров'я Dr. Silina
Чому з‘являються інтимні прищі?
Огляд вульви у дзеркалі

Мало які ділянки тіла такі само чутливі, як жіночі статеві органи. Зазвичай, вагінальні прищі не є чимось серйозним, але вони можуть бути причиною значного дискомфорту.

Далі розповім про причини їх утворення у піхві або навколо неї. Тут ти також знайдеш ряд порад як їх лікувати та запобігати виникненню нових.

Що спричиняє вагінальні прищі?

Точну причину не завжди вдається знайти, але є кілька факторів, що сприяють виникненню прищів на статевих органах. Ось деякі з них:

Контактний дерматит

Це реакція на те, що торкається шкіри. Контактний дерматит статевих органів може бути викликаний чутливістю до:

Шкіра також може мати подразнення через:

Фолікуліт

Прищі в ділянці генеталій можуть бути наслідком бактеріального зараження волосяного фолікулу. Гоління на лобку — одна з причин фолікуліту. Коли волосина починає рости з фолікулу, то спочатку вона скручується назад до шкіри, викликаючи подразнення. У деяких випадках волосина росте назад у шкіру (вросле волосся).

Вагінальні прищі

Подразнення чутливої шкіри бритвою під час гоління може спричиняти:

Гідраденіт

Гідраденіт, який також називають інверсним акне, — це хронічне захворювання потових залоз, спричиняє прищеподібні висипання по всьому тілу, включаючи ділянку вульви.

Причину цього рідкісного захворювання не знайдено, є лікування, що полегшує симптоми, але виліковних методів наразі не існує.

Контагіозний молюск

Контагіозний молюск це вірусна інфекція, що може спричиняти появу прищів на будь-якій ділянці тіла, включаючи статеві органи. Лікування потрібне не завжди, але в разі потреби існують місцеві засоби та пігулки. При необхідності лікар також може видалити прищі.

Чи безпечно видавлювати прищі?

Краще, звісно, не намагатися видавити прищ в ділянці вагіни, якщо він є. Таким чином можуть розповсюджуватися бактерії та зароджуватися інфекція, що тільки збуджує подразнення. Тож скоріш за все стане тільки гірше.

Прищ може перетворитися на фурункул, якщо він наповниться гноєм і буде продовжувати збільшуватися протягом декількох днів. По мірі зростання прищі часто стають болючими.

Ніколи не намагайся видавити прищ, що розташований поблизу статевих органів. Скоріш за все, він сам по собі розкриється. Правильним буде звернутися до свого лікаря і нехай він допоможе тобі розкрити фурункул таким чином, щоб запобігти зараженню.

Як зазвичай лікують прищі в ділянці вагіни?

Прищі, що виникають внаслідок незначного подразнення зазвичай проходять самостійно. Якщо висипи не загоюються, це привід звернутися до лікаря.

Місцеві засоби здатні лікувати прищі, що викликані контактним дерматитом. А антигістамінні препарати допоможуть в тому випадку, якщо ти маєш сильну алергію.

Якщо у тебе контактний дерматит, то перше, що варто зробити — визначити фактор, що його спричиняє. Ти знатимеш яких речовин уникати в майбутньому. Для того, щоб зрозуміти причину висипів, необхідно спочатку максимально обмежити контакт шкіри інтимної ділянками з усіма можливими подразниками. Потім, почергово вводити до вжитку речовини одна за одною для того, щоб з’ясувати яка саме викликає проблему.

Вагінальні прищі

Прищі, що викликані врослим волоссям, зазвичай проходять самостійно. Рання діагностика та лікування гідраденіту можуть запобігти небажаним наслідкам. Для контагіозного молюска лікування потрібне не завжди, якщо самостійно висип не проходить, лікар призначить тобі місцеві або пероральні ліки.

Якщо ти не впевнена що саме спричиняє виникнення у тебе прищі, утримайся від препаратів, які відпускаються без рецепта та відвідай свого лікаря.

Чим ще може бути ця «гуля»?

Деякі утворення здаються прищами, але насправді це кісти, бородавки або інші нарости:

Прогноз

У більшості випадків прищі проходять самостійно або після лікування протягом кількох тижнів. Твій лікар краще розкаже на що варто очікувати.

Можливо, з’явиться необхідність внести корективи в режим особистої гігієни, щоб уникнути повторного виникнення прищів.

Поради для профілактики:

Профілактика виникнення вагінальних прищів
Якщо ти маєш якісь нетипові горбки або нарости в області геніталій,
звернись до лікаря для правильної діагностики.

Всім

З повагою, ваша Наталія Сіліна,
докторка гінеколог-ендокринолог,
експертка UNICEF та UNFPA з питань сексуальної освіти

Інші корисні матеріали Школи
    Залиште свої контактні дані, наш менеджер зв'яжеться з вами та відповість на всі ваші питання